Czym się zajmujemy?

Fundacja Biografie Codzienności w Lublinie

W fundacji Biografie Codzienności w Lublinie koncentrujemy się na badaniu i promowaniu biografii osób, które miały znaczący wpływ na polską naukę, kulturę, edukację, życie społeczne. Organizujemy konferencje naukowe, warsztaty oraz seminaria, a także publikujemy materiały związane z biografistyką pedagogiczną.

Kim jesteśmy?

Kilka słów o organizacji non-profit Biografie Codzienności

Organizacja non-profit Biografie Codzienności w Lublinie powstała z pasji do badania oraz promowania biografii osób, które miały nieodzowny wpływ na polską naukę, kulturę, edukację i życie społeczne. Nasza misja to edukacja poprzez biografię, a także wspieranie działań społecznych oraz kulturalnych. Współpracujemy z Katedrą Biografistyki Pedagogicznej KUL Jana Pawła II.

Nasza działalność to nie tylko badanie i promowanie biografii, ale także organizowanie konferencji naukowych, warsztatów, seminariów, jak również publikowanie materiałów związanych z biografistyką pedagogiczną. Wierzymy, że życiorys jest potężnym narzędziem edukacyjnym, które pozwala lepiej zrozumieć, z zarazem docenić wkładu poszczególnych osób w rozwój różnych obszarów codzienności.

Badanie biografii ważnych dla Polski postaci

ikona zatwierdzenia

Organizacja wydarzeń naukowych i kulturalnych

ikona zegara

Współpraca z Katedrą Biografistyki Pedagogicznej KUL Jana Pawła II

ikona ze strzałkami

Promowanie biografii jako narzędzia edukacyjnego

ikona z osobą

Kontakt z nami

Biografia to klucz do zrozumienia historii i codzienności

Czekamy na Twoje pytania i sugestie. Razem możemy na nowo odkryć wiele fascynujących historii ważnych dla losów Polski postaci.